Інтегроване управління кордонами

НАЗАД
25 сiчня 2021 11:47
Законодавство України
Керівні документи
Законодавство ЄС

 

Даний електронний збірник є консолідованим джерелом чинної законодавчої бази України та належної європейської та міжнародної практики в галузі інтегрованого управління кордонами.

Інтегроване управління кордонами визначається як координація та співпраця на національному та міжнародному рівнях між усіма відомствами та агенціями, причетними до питань безпеки кордону та сприяння торгівлі, що забезпечує дієве, ефективне та координоване управління з метою утримання відкритого, але добре контрольованого та безпечного кордону країни.

Згідно Керівних принципів для інтегрованого управління кордонами у зовнішньому співробітництві Європейської Комісії, концепція інтегрованого управління кордонами має за основу модульну структуру, що включає три ключові рівні постійної співпраці та координації:

Внутрішньовідомча співпраця

Міжвідомче співробітництво

Міжнародне співробітництво

 

Від ефективності управління державним кордоном залежить безпека держави, розвиток її економіки та людський потенціал. Розроблення ефективної системи управління державним кордоном сприятиме транскордонному співробітництву, збільшенню доходів державного та місцевих бюджетів, туризму та спрощенню інших форм законного руху осіб, послуг і товарів. Водночас державні кордони повинні бути закриті для всіх видів незаконної діяльності, що загрожують стабільності держави.

Інтегроване управління кордонами - це скоординована діяльність компетентних державних органів України та військових формувань, спрямована на створення та підтримання балансу між забезпеченням належного рівня прикордонної безпеки і збереженням відкритості державного кордону для законного транскордонного співробітництва, а також для осіб, які подорожують.

Суб’єктами інтегрованого управління кордонами є МВС, МЗС, Мінінфраструктури, Мінфін, Держприкордонслужба, ДМС, Держмитслужба, СБУ, Національна поліція, Національна гвардія, Держпродспоживслужба, Збройні Сили (Повітряні та Військово-Морські Сили), які взаємодіють на відомчому, міжвідомчому, державному та міжнародному рівнях для досягнення цілей державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами.”

Стратегія інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України № 687-р від 24 липня 2019 р.

Підготовлено в рамках проєкту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)», що фінансується Європейським Союзом та втілюється Міжнародним центром з розвитку міграційної політики (ICMPD). Проєкт спрямований на підтримку впровадження реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики Європейського Союзу в рамках Стратегії інтегрованого управління кордонами України. Проєкт реалізується з грудня 2019 р. до червня 2022 р.

Погляди, виражені в даному збірнику, не обов’язково відображають офіційну позицію Європейського Союзу.

Популярні розділи та сервіси